Vyberte portál:

Časté dotazy - Šikulové

Co přeložmito umí?

Přeložmito je webový portál, který umožní šikulovi, jako jste třeba vy, nabídnout své schopnosti lidem, kteří potřebují služby překladatelů, tlumočníků a korektorů. Díky komunitě lektorů, překladatelů, studentů, rodilých mluvčí a dalších, kterou přeložmito buduje, je rozsah těchto služeb téměř neomezený.

 

Potřebuji pro občasnou práci nějaké oprávnění, povolení?

Pokud nepřekročíte limit stanovený zákonem (zejména o daních z příjmu § 10 odst. 1 a), § 10 odst. 3), žádné oprávnění nepotřebujete. Tento limit je od roku 2014 stanoven na 30.000,- Kč za kalendářní rok.

Přeložmito z povahy svého fungování neeviduje a ani evidovat nemůže přesné částky, které si touto formou vyděláte (finální platby za poskytované služby se nerealizují přes přeložmito) a veškerá odpovědnost za správnou evidenci a tím i případné přiznání daní je na vás.

Pro koho je přeložmito?

Přeložmito je pro kohokoli z nás, kdo něco umí, má chuť pracovat a obětuje tomu svůj volný čas. Pro lektory, šikovné samouky, ale profesionální překladatelé, studenty, jednoduše šikuly. Pro šikuly, co:

 • si chtějí přivydělat.
 • si sami vyberou zakázku, na kterou dají nabídku.
 • svou práci odvedou co nejlépe a plně v souladu s nabídkou a dohodou.

 

Kolik mě bude stát získání zakázky?

Přeložmito inkasuje svou odměnu formou stržení zakoupených, nebo získaných kreditů. Počet stržených kreditů je závislý na hodnotě získané zakázky a pohybuje se mezi 5 až 10% hodnoty zakázky. Před podáním nabídky k vámi vybrané zakázce dostáváte jasnou informaci, jaký počet kreditů vám je vůči této zakázce blokován a tedy, jaký počet kreditů vám bude stržen v případě, že vaše nabídka bude vybrána.

 

Jak zadat získat a co se děje dál?

Registrace šikulů:

 1. Kliknutím na tlačítko „REGISTRACE ŠIKULŮ“ se dostane na stránku, kde vyplníte základní údaje o sobě a svých dovednostech. Pokud chcete mít status „Ověřený šikula“ přiložíte kopii/fotografii svého občanského průkazu na straně se jménem a adresou.
 2. Po úspěšné registraci doporučujeme stáhnout mobilní aplikaci Přeložmito. Ta vám po prvním přihlášení bude zasílat notifikace o zakázkách, které budou vyhovovat vašim dovednostem, kterou jste uvedli ve svém profilu. Notifikace a správu zakázek můžete samozřejmě řešit i prostřednictvím portálu Přeložmito ze svého PC.

   

Podání nabídky:

 1. V případě, že vás některá ze zakázek osloví, rozkliknete její detail a můžete podávat nabídku. Podmínkou pro podání nabídky je nutné mít na svém účtu šikuly dostatek kreditů pro případ, že vaše nabídka bude vybrána.
 2. V případě, že vaši nabídku zadavatel příjme, Přeložmito strhne z vašeho účtu šikuly adekvátní počet kreditu blokovaných podáním nabídky. Následně vám předává kontaktní informace na zadavatele a zadavateli na vás.
 3. Po dohodě se zadavatelem a v souladu s vaší nabídkou odvedete dohodnutou činnost a od zadavatele inkasujete slíbenou odměnu.
 4. Nakonec vy provedete hodnocení zadavatele a on ohodnotí váš výkon. Z těchto hodnocení čerpají další zadavatelé a šikulové v budoucích zakázkách.

 

K čemu slouží mobilní aplikace?

Všechny portály slupiny Zadejmito, tedy i přeložmito jsou podporovány mobilní aplikací pro Android a iOS. Aplikace kromě přihlášení přináší dvě základní funkce, Notifikace a Rozcestník. Notifikace vás informují v reálném čase o jakékoli nové aktivitě kolem zakázek, které by vás mohly zajímat. Rozcestník vám umožňuje obratem reagovat, aniž byste museli sedět u PC. Podmínkou je samozřejmě připojení k Internetu.